IndieGames

Karetní bojovka Fights in Tight Spaces

Slay the Spire je nekorunovaným králem deck buildingových her. Na jeho úspěchu vyrostla řada klonů. Jedním z povedenějších je i karetní bojovka Fights in Tight Spaces.

Vývojáři z Ground Shatter Games jsou nejspíš fandy Johna Wicka nebo moderního Sherlocka Holmese. Dokázali totiž tahání karet z balíčku zkombinovat s působivými akčními sekvencemi.

Hra: Fights in Tight Spaces
Vývojář: Ground Shatter Games
Vydavatel: Mode 7
Dostupnost: Steam Early Acess 24. února 2021

Jako tajný agent sekce 11 se musíte dostat z místa A na místo B a zlikvidovat bezpečnostní hrozbu. Na výběr máte několik cest, které se náhodně generují s každou novou hrou. Ne vždy je nutné bojovat. Můžete se léčit, nakupovat další karty nebo se účastnit speciálních akcí. Souboje však představují hlavní náplň jednotlivých místností.

Při vstupu hned vidíte několik bídáků, které pro zdárný postup musíte zlikvidovat. Hra je tahová, takže není nutné spěchat a lze si vše předem naplánovat. A to nejen svá komba, která pošlou gaunera efektivně k zemi, ale i své pohyby. Uhnout předpokládanému útoku je samozřejmostí, ale ještě efektivnější je, když rána mířena mezi vaše oči nechtěně zlikviduje někoho jiného.

Vše ovládáte pomocí karet v ruce. Když nemáte kartu na pohyb, máte smůlu a musíte nastavit jednu i druhou tvář. Naopak s plnou ruku útoků se musíte vrhnout do akce a dostat nepřítele do kolen dřív, než on vás. Na začátku jsou karty nic moc, ale postupně si je můžete vylepšovat nebo dokupovat nové. Karty lze různě kombit a používat extra silné útoky, které jistě oceníte při střetnutí s finálním bossem.

Kromě působivých akčních sekvencí, kdy místy zapomínáte že hrajete karetní hru, je vynikající i grafické zpracování. Na jednoduchou grafiku je použito několik základních barev, což stačí k tomu, aby bylo poznat, kdo jste vy a kdo zaslouží nakopat zadek.

Hra vychází 24. února 2021 v předběžném přístupu na Steamu. K dispozici je i Prologue, který kromě tutoriálu obsahuje i první misi.